Właściwie zaprojektowane stanowisko pracy wydaje się być niezwykle istotne dla naszego kręgosłupa

Ci, którzy pracują przed komputerem, wiedzą, że dobrze zagospodarowane stanowisko pracy składa się z reguły z krzesła.
Siedzenie osiem godzin przed komputerem bywa ciężką próbą dla naszych pleców.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie przywykł do tego typu pozycji. Zatem skłonność do prowadzenia siedzącego trybu życia najczęściej odbija się na wszystkich negatywnie. Po pewnym czasie zaczynają odczuwać problemy z kręgosłupem i boli ich głowa. Jest to spowodowane tym, że mają nieprzystosowane stanowisko pracy. W pracy z laptopem istotne wydaje się być krzesło. Powinno być ono perfekcyjnie dobrane do naszego wzrostu. Musi mieć też odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że wówczas czasami będziemy mogli oprzeć o niego głowę. W takim momencie damy odpocząć naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być również dobrze wyprofilowane w okolicy krzyżowej. I oczywiście musi mieć podłokietniki. Bez tego trudno nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Musi również mieć dobre kółka. Muszą się lekko kręcić.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna (http://mechanika-service.com/lancuchy-do-wozkow-widlowych) także bez wątpienia wpadnie Ci w oko.

Krzesło nie może ciężko odsuwać się od biurka. Dlatego w wielu biurach zwykle spotkamy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien sięgać piętami do ziemi.

Jeżeli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to należy zakupić podnóżek. Będzie to wówczas najlepszy zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez problemów pracować, a bóle pleców nie będą nam już dokuczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*