W większości prywatnych domów projektanci zdecydowali się na dach skośny

Posiada on dużo zalet porównując go z dachem płaskim. Po pierwsze znacznie lepiej odprowadzany jest śnieg i woda, co w naszej strefie klimatycznej nie jest bez znaczenia. Oprócz tego postawić go można z nieco tańszych elementów, przykładowo takich jak dachówka albo blacha, ponieważ nie musi być zapewniona duża szczelność pomiędzy układanymi elementami.

Kolektory Schüco linii Premium w Rezydencji Zawady w Wilanowie

Autor: SEI Energy
Źródło: SEI Energy
Do niedawna z płaskimi dachami były duże problemy, gdyż szwankowały systemy odprowadzenia wody i warstwy izolacyjne. Wymyślenie nowoczesnych pap termokurczliwych spowodowało, że dachy bez spadów stały się interesującym wyborem dla chętnych na dom (link).

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź informację (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-natryskowe/) opisującą podobny temat. Prawdopodobnie ona również Cię zainteresuje.

Coraz większa ilość projektantów dołożyła takie bryły domów do swych portfolio, także budujący się zaczęli przekonywać do konstrukcji o płaskim dachu. W dzisiejszych czasach główna wada, czyli problemy z izolowaniem, została już wyeliminowana, i pod względem komfortu mieszkania budynki z dachami płaskimi w niczym nie powinny ustępować domom z dachami skośnymi.

Sposób budowania dachu płaskiego znacznie będzie się różnić od typowych dachów ze skosem. Przede wszystkim nie stosuje przy budowie żadnego drewna, dach kładzie się zaraz na ostatnim stropie. Bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniego odprowadzenia deszczu, w nowoczesnych rozwiązaniach stosuje się specjalne systemy ogrzewania, które zapobiegną zamarznięciu wody. Warstwa na zewnątrz jest robiona z doskonale izolującej papy, którą zlepia się na gorąco. Wszystkie elementy, które wystają, na przykład nadbudówki albo kominy także muszą być odpowiednio zaizolowane.

Niezwykle przydatne przy pracach montażowych są kliny dachowe. Wykonuje się je przeważnie ze styropianowych kształtek pokrytych papą, a ich podstawowym zastosowaniem jest złagodzenie przejścia pomiędzy prostopadłymi powierzchniami. Dzięki ich użyciu nie będzie trzeba gwałtownie zaginać kładzionej papy, przez co będzie dużo bardziej wytrzymała. Izokliny oferowane są w kilku typowych wymiarach, lecz w większości firm można bez problemu zamówić indywidualne wymiary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*