W jakich pomieszczeniach znakomicie będą sprawdzać się drzwi chowane w ścianę i w jaki sposób je zamontować?

Jeżeli chcielibyśmy, żeby nasze montowane wewnątrz drzwi otwierały się swobodnie i zamykały a jednocześnie zależy nam, żeby utrzymać jak najwyższą użytkową przestrzeń użytkową, to korzystnym wyjściem będą drzwi przesuwne, których skrzydło chowa się w ścianie.

Drzwi chowane w ścianie zostały stworzone z myślą o takich pomieszczeniach, w których każdy metr kwadratowy się liczy. Tego typu drzwi nie zajmują miejsca podczas otwierania i dlatego zezwalają korzystniej wykorzystać przestrzeń pomieszczeń, które są dzielone. Takie drzwi montować moglibyśmy na 2 sposoby. Mogłyby przesuwać się na ścianę lub chować się w niej. Bardziej praktyczne jest to drugie wyjście, ponieważ umożliwia ono dowolną aranżację pomieszczeń. Na takiej ścianie, w jakiej schowały się drzwi, powiesić możemy półki albo postawić przy tej ścianie meble. Montaż tego typu drzwi zaplanować należy już na etapie projektowania. Najpóźniej trzeba zaplanować tego typu montaż w czasie stawiania ściany działowej w taki sposób, żeby była możliwość montażu w niej kasety, w której drzwi będą się chowały. Wymagane jest także dobranie odpowiedniej szerokości drzwiowego otworu. Szerokość ta powinna być co najmniej dwa razy większa niż szerokość drzwiowego skrzydła.
drzwi chowane w ścianie

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby zainstalować drzwi jezdne, używane są specjalne układy, które posiadają wszelkie elementy potrzebne do zbudowania ścianki osłonowej.

Poszukujesz następnego tekstu na rozpatrywany w tym miejscu temat? Jeżeli tak, to ten wyczerpujący tekst (www.b1design.pl/animacje-architektoniczne) na 100% także uznasz za satysfakcjonujący.

Najważniejszy element to kaseta, która dostępna jest w dwóch wariantach. Może być kaseta do montażu w ścianach z płyt kartonowo-gipsowych i w ścianach murowanych. Kasety, które przeznaczone są do montażu w ścianach z płyt kartonowo-gipsowych, są wyprodukowane z profili wykonanych z aluminium albo ze stali nierdzewnej. W całość składa się takie drzwi dopiero na miejscu budowy.

Grubość kaset przystosowana jest do grubości profili, z jakich wykonywane są konstrukcje lekkich działowych murów. Moglibyśmy również spotkać kasety uniwersalne, które doskonale będą sprawdzać się w przypadku dowolnej grubości murów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*