W jakich pomieszczeniach będzie sprawdzać się znakomicie gres drewnopodobny?

Dosyć znanym surowcem, który wykorzystywany jest do wykończenia posadzek i ścian są kafelki gresowe, które świetnie będą się sprawdzały zarówno w środku domu jak i na zewnątrz.
Dzisiaj moglibyśmy spotkać gresy, które występują w formie płytek ceramicznych, które wykonane są ze szlachetnej kamionki mającej w swym składzie glinę, skalenia, kaolin, drobno zmielony piach kwarcowy oraz pigmenty mineralne.

wygląd oraz cechy gresu są zależne od proporcji użytych składników. Po uformowaniu płytki są poddawane mocnemu naciskowi na prasach, a potem obróbce cieplnej. Gresy wypalane są w temperaturze prawie 1300 stopni. Surowiec ten w rezultacie cechuje się niezwykle dużą twardością, która wynosi 8 a nawet 9 w skali Mohsa. Inne właściwości, które ma gres to jego mała nasiąkliwość i duży stopień mrozoodporności. Płytki gresowe charakteryzują się również znikomą podatnością na pleśń i grzyby. Płytki gresowe są łatwe do utrzymywania w czystości.
wygląd

Autor: TECE
Płytki gresowe można dzisiaj kupić w niezwykle różnorodnych wybarwieniach, formatach oraz wzorach. Przez to bez trudu można by je dopasować do dowolnego aranżacyjnego charakteru. Niezwykle interesującym wyjściem jest gres, który imituje surowce naturalne takie jak drewno i granit. Niezwykle modny dzisiaj jest gres (płytki imitujące beton) drewnopodobny przeważnie ze względu na wyjątkowy wygląd i z powodu niezwykle znacznej wytrzymałości. Niezwykle prawidłowo sprawdzał się będzie on w pomieszczeniach wilgotnych, w których jedynie najdroższe rodzaje egzotycznego drewna mogłyby być wykorzystane.

Takie płytki niezwykle przypominają deski drewniane, ale niska ich nasiąkliwość zezwala cieszyć się widokiem drewna i równocześnie nie wymaga troszczenia się o wytrzymałość. Gresy posiadają zazwyczaj 9-12 milimetrów grubości, ale można również kupić płytki o grubości trzydziestu milimetrów albo wyjątkowo cienkie o grubości 3-5 milimetrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*