W jaki sposób wykonać laminowanie włosów za pomocą kuchennej żelatyny?

Ciekawym sposobem na niecodzienną kosmetykę włosów jest korzystanie ze będących w prawie dowolnej kuchni produktów. Przykładowo jeżeli chcesz, aby Twoje włosy stały się miększe, błyszczące i gładkie, możesz skorzystać z żelatyny.
Żeby przeprowadzić taki zabieg kosmetyczny, należy przygotować odżywkę albo maskę do włosów i żelatynę.

laminowanie

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczna będzie też woda, foliowy worek lub czepek lub opcjonalnie suszarka. Prezentowany w tym tekście zabieg laminowania włosów zalecany jest szczególnie osobom, które posiadają kłopot z puszącymi się włosami. Jest to także wyśmienite rozwiązanie dla pań, które mają problemy z ich rozczesaniem tuż po ich umyciu oraz dla osób, które stosunkowo często rozjaśniają swoje włosy. Żadna kobieta nie powinna mieć kłopotów z wykonaniem tak łatwego zabiegu, jakim jest laminowanie włosów przy pomocy żelatyny. Trzeba wsypać łyżkę żelatyny do np. szklanej miski, do której należy dolać trzy łyżki wody. Całość trzeba oczywiście energicznie pomieszać.

Zainteresowałeś się tym zagadnieniem? Czytaj więc dalej komody drewniane warszawa o tym wątku w następnym wpisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Jeśli żelatyna się nie rozprowadzi, prawdopodobnie dolana w miskę woda była zbyt zimna.

Następnie trzeba pomieszać taki roztwór z połową łyżki maseczki albo odżywki do włosów. Kiedy mieszanka będzie stygnąć, trzeba przemyć włosy. Potem należy włożyć na nie odżywkę i obficie ją spłukać za pomocą wody. Jeśli przygotowana mikstura już ostygła, można by zacząć jej nakładanie. Ważne jest, aby pokryć nią włosy na całej długości, jednak nie można wcierać tej mikstury w skórę głowy.

Kolejnym etapem jest owinięcie włosów w foliowy worek albo czepek, który należy jeszcze dodatkowo otulić w ręcznik. Trzeba go nosić ok. trzy albo 4 kwadranse, a potem dobrze jest przemyć włosy ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*