Ten, kto nabywa nowe mieszkanie ma możliwość zadecydować, jak zechce rozlokować ścianki działowe

Kiedyś ściany w kamienicach były bardzo masywne. W dzisiejszych czasach dzięki Bogu stawia się je dość bez większych trudności.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com

W wiekowych budynkach usunięcie którejś ściany może być zbyt skomplikowane, gdyż groziłoby to zawaleniem się stropu. Trzeba mieć na uwadze to, że w starych kamienicach nie narusza się zbytnio konstrukcji budynku. Dzisiaj jednakże buduje się osiedla przy pomocy nowoczesnych standardów. Nie ściany trzymają na sobie nośność budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które z reguły są ogromnymi słupami. Zwykle nie dostrzeżemy ich w swym mieszkaniu, ponieważ są elementem ścian pomiędzy apartamentami. To niezwykle dobry trik, gdyż wówczas wewnątrz swojego mieszkania można ustawienie ścian dowolnie modyfikować. Zazwyczaj mamy mamy zaznaczone miejsce na jedynie kuchnię oraz łazienkę. Zresztą możemy puścić wodzę fantazji. Jeśli mamy smyki, to na pewno zechcemy zapewnić im prywatną przestrzeń. Zatem będą potrzebowały własnych pokoi. Można także wydzielić trochę miejsca na gabinet. Każda ściana może być zrobiona dla przykładu z regipsu. Tego rodzaju materiał bywa bardzo niedrogi oraz po prostu prędko się go montuje. Jego główny minus jest taki, że niestety przepuszcza dźwięki.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę zbiorniki ze stali nierdzewnej, która dotyczy omawianej kwestii, zatem zapewne też Cię zainteresuje.

Jeśli zatem chcemy zachować prywatność, to należy postawić na budowę ścian wewnętrznych z innych materiałów.

Dobrym pomysłem jest tradycyjna cegła. Owszem, postawienie takiej ściany będzie droższe oraz zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej z pewnością bardzo zadowoleni. Będzie pewnie stała dość długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*