Studenci wynajmują mieszkania

Studiowanie w dużym mieście nie jest proste, szczególnie jeżeli przyjeżdżamy z małego miasteczka czy wioski. Chociaż z czasem aklimatyzujemy się w nowym miejscu to decyzję o miejscu zamieszkania przynajmniej na początku podejmujemy „w ciemno”. Tylko jak znaleźć dobre miejsce, gdy wpisując w wyszukiwarkę „wynajem mieszkań Warszawa” zostajemy zasypani dziesiątkami czy setkami propozycji?

Studencie, zadbaj o swój umysł!

Autor: Naturhouse
Źródło: Naturhouse

Po pierwsze: odpowiednia lokalizacja
Szczególnie dobrze zaopatrzyć się w mapę , na której zaznaczyliśmy adres uczelni lub poszczególnych budynków, w których możemy mieć wykłady. Wygodne może być też korzystanie z wyników lokalnych prezentowanych w wyszukiwarce Google.

Czy wiesz, gdzie także można odszukać inne tego rodzaju materiały? Jeśli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść (midasbus.pl/) opublikowanego tam artykułu.

Wpisując np. wynajem mieszkania Warszawa, mamy możliwość przeglądanie propozycji przedstawionych w formie mapy Wrocławia z „pinezkami”. Bez problemu i w krótkim czasie można dzięki temu analizować propozycje tylko w obszarze dla nas najdogodniejszym.
W efekcie odpowiednia lokalizacja skutkuje tym, że możemy nie tylko prowadzić bogate życie studenckie, ale również zmniejszamy koszty naszego transportu.

Po drugie: dobra opinia
W prowadzonych poszukiwaniach możemy nie tylko wierzyć naszej intuicji. Dobrze przejrzeć forum studentów lub miasta, w którym się ona znajduje. Często można tam trafić na wątki takie jak „mieszkania wynajem” oraz, obok ofert lokali opinie zachęcające lub zniechęcające do określonego miejsca. Dzięki komentarzom mamy szansę uniknąć wysokich opłat dodatkowych czy niemiłego właściciela. Przy okazji można też znaleźć zainteresowanych dzieleniem kosztów wynajmu mieszkania.

Pokój studenta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Po trzecie: nie bójmy się zwrócić o pomoc
Czasem mimo wszystko mamy problem z podjęciem decyzji czy nawet znalezieniem jakiejś opcji. W takim wypadku najrozsądniej zwrócić się z prośbą o pomoc do nowej uczelni. Samorząd studentów czy inne dedykowane pomocy studentom ograny uczelni z pewnością zaoferują dobrą radę a może nawet przedstawią listę ciekawych i co najważniejsze sprawdzonych lokali.

W końcu warto pamiętać, że na ostatnią chwilę zazwyczaj zostają lokale drogie, daleko lub z trudnymi do współżycia współlokatorami. Im im dłużej będziemy mogli szukać odpowiedniego miejsca tym bardziej prawdopodobne, że uda nam się trafić na coś spełniającego wszystkie nasze potrzeby.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*