Skuteczne techniki na zabezpieczenie budynków mieszkalnych przed kradzieżami oraz włamaniami

Jedną z istotniejszych spraw, o jakiej należy pomyśleć podczas stawiania domu, jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa. Będzie się to wiązać nie tylko z zakupem odpowiednio mocnych drzwi z atestowanymi zamkami i zamontowaniem instalacji alarmowej, lecz również na właściwym zabezpieczeniu wszystkich okien i wejść do garażu.

Wielu ludzi będzie się głównie skupiać na wejściu głównym do mieszkania, a w praktyce duża część włamań odbywa się w zupełnie inny sposób.
Roleta zewnętrzna w wersji pod tynk

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Złodzieje mając świadomość, że wejściowe drzwi są dobrze zabezpieczone będą szukać innych sposobów na wejście do wnętrza. I najczęściej je znajdują, bo wiele ludzi całkowicie zapomina o niewielkich oknach w piwnicy albo drzwiach do garażu z tyłu budynku. Często tego typu miejsca nie posiadają żadnych zabezpieczeń, przez co są łatwe do sforsowania, choć niektórzy przekonują się o tym jedynie wtedy, jak coś już się stanie.

Podoba Ci ten artykuł? Super, ale kliknij dodatkowo tutaj – przeczytasz tam bardzo użyteczny wpis (http://sklep.dobroplast.pl/kategoria-produktu/drzwi-tarasowe-pvc-pl/drzwi-psk-z-pvc-pl/), który również okaże się dla Ciebie ciekawy.

A przy wykorzystaniu stosunkowo niedrogich środków da się znacznie poprawić standard bezpieczeństwa budynku, zdecydowanie najlepiej więc będzie zająć się tym wcześniej (). Jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie garażowego wejścia garaż są bramy segmentowe. Są one bardzo praktyczne, wygodne w użyciu, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom także bardzo bezpieczne. Bramy tego typu są oferowane w dużej liczbie wzory, więc nie będzie problemów z dopasowaniem ich do danego budynku.

brama garażowa

Autor: Normstahl
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/ssd_topclassic_eurodekor_bright_0707.jpg
Wykonane są najczęściej z grubej, wytrzymałej stalowej blachy, co może znacznie utrudnić ewentualne wejście przez nie, będzie w nich także możliwość zamontowania dobrych zamków (więcej). W nowoczesnych ochronnych rozwiązaniach świetnie dobrze sprawdzają się też rolety zewnętrzne.

Jak sama ich nazwa będzie wskazywać, przeznaczone są do instalowania na zewnątrz okiennice, oprócz standardowych funkcji takich jak chronienie przed warunkami atmosferycznymi mają także spore znaczenie podczas ochrony przed włamaniami. Oczywiście nie stanowią one przeszkody której się nie da pokonać, ale w dużym stopniu mogą wydłużyć czas dostania się do środka, co może znacznie ograniczyć ryzyko kradzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*