Przed rozpoczęciem pracy związanych z elewacją budynku powinniśmy poznać kilka istotnych faktów

Zrobienie elewacji budynku mieszkalnego wydaje się być bardzo istotne. Musimy jednak wybrać najlepszy materiał oraz sposób wykonania.
Często spotykanym rodzajem elewacji w naszym kraju wydaje się być tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Jednakże myli się ten, kto sądzi, że jest tylko jeden typ tynku. Jest ich przynajmniej kilka. Poza tynkiem można także zamówić elewację z kamienia lub drewna. Jednak powróćmy do początku. Poprawnie położona elewacja to ważna podstawa. Warto więc wziąć do tej pracy doświadczonych fachowców.

Zdecydowanie przeczytaj ważny wpis na ten temat. Nie daj się prześcignąć innym! Polepsz swoje informacje na ten temat.

Nie należy w tej kwestii oszczędzać. Za ewentualne skąpstwo przyjdzie nam później zapłacić podwójnie, gdy będziemy musieli po pewnym czasie poprawiać fuszerki pierwszej ekipy. Zatem od razu zabierzmy się do dzieła, jak trzeba. Jeżeli wybierzemy tynk, to można wybrać przykładowo akrylowy, mineralny albo silikonowy. Pierwszy jest dosyć elastyczny, ale kiepsko przepuszcza wodę. Z tego powodu nie poleca się go na domy, które zostały ocieplone wełną mineralną. Następny jest najtańszy. Jednak nie ma predyspozycji do trzymania trwałego Koloru. Przez to zwykle robi się go w białym albo gołębim kolorze. I ostatni to tynk silikonowy. Jest on niesamowicie wytrzymały na brud, więc używa się go najczęściej na domach, które znajdują się blisko ruchliwych dróg albo rejonów przemysłowych.

Miejmy na uwadze to, by decyzję o wyborze elewacji bardzo skrupulatnie przedyskutować. Są to dość spore koszty i inwestycję takiego typu robi się na bardzo długi czas. Musimy także przemyśleć sprawę pięknego koloru, który będzie pasował do dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*