Prawie każdy rodak śni o posiadaniu swojego domku – wyglądają one pięknie i najczęściej są fikuśnie zaprojektowane

Regularnie mamy możliwość dostrzec stare domy, które pokryte bywają dachówką w jakże charakterystycznym i znanym wszystkim ceglastym kolorze. Ci, którzy posiadają dom śnią o tym, by ich dach był pokryty taką dachówką.
Każdy pragnie mieć ładny dom.

dachówki

Autor: Paolo Trabattoni
Źródło: http://www.flickr.com
bloki mieszkalne

Autor: Corena Hasselle
Źródło: http://www.flickr.com
ceglana ściana

Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie przy rysowaniu projektu budynku możemy od razu powiedzieć jakie pokrycie dachu nas interesuje. Jest to szalenie ważne dla archITekta, ponieważ dachówka jest stosunkowo ciężka. Z tego powodu musi on od razu wiedzieć, że więźba dachu powinna być mocno zaprojektowana. Jednak mimo ciężaru i większego kosztu w porównaniu z blachodachówką, każdy stwierdzi, że dachówki są oraz będą korzystniejsze. Są one przede wszystkim trwałe. Tak znacznie, że pewni producenci zapewniają na nie choćby i pół wieku gwarancji. Jednakże, normą bywa funkcjonowanie, które przekracza nawet stulecie.

Zaintrygowały Cię informacje producent paneli ogrodzeniowych zaprezentowane w tym wpisie? Bardzo miło więc będzie nam podzielić się z Tobą następnymi wątkami. Oczekujemy na recenzję!

Co równie ważne – dachówki są bardzo ekologiczne. Co to oznacza? Są z gliny, zatem przepuszczają powietrze. Budynek może przez takie pokrycie oddychać. Pomaga to w należytej cyrkulacji powietrza w domu. Nasz dom dzięki dachówkom nie zamienia się w bunkier. Bywają różne rodzaje dachówek. Na przykład dachówki glazurowane są pokryte szkliwem, które powoduje, że dach wolniej obrasta mchem. Dzięki połyskowi prezentuje się także bardziej elegancko na dachach nowych budynków.

Mamy możliwość zamówić też dachówki cementowe, które prezentują się dokładnie tak, jak tradycyjne, jednakże są o wiele tańsze. Dlatego w ostatnich latach są bardzo popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*