Płyty elewacyjne nie tylko zapewniają cudowny wygląd lecz także przynoszą dodatkowe korzyści ocieplenia wnętrza bądź budynku

Zwracamy dosyć dużą uwagę na estetykę naszego budynku. Miejsce zamieszkania w domu nieotynkowanym, w jakim widać niedoróbki, jest odrapany oraz poniszczony psuje całe otoczenie i nasz komfort.

Aby własny dom wyglądał pięknie oraz miał dobry design, dość nierzadko stosuje się elewacje budynku. Właściwa elewacja podwyższa walory wizualne budynku i otoczenia, co sprawia, że mieszkamy w nim bardziej komfortowo.

kamienice

Autor: Reinhold Polska
Do wykończenia nawierzchni budynku stosujemy nowoczesne płytki drewnopodobne, które wyglądają na domu naturalnie oraz wykonanie jest prostą oraz szybką technologią montażu.

Nasze nowe teksty są tak samo zajmujące, co ten. Więc kliknij w link tutaj wiercenie w betonie i oglądaj szczegółowe posty. Zapraszamy!

Ich głównym walorem jest trwałość na warunki pogodowe. Korzysta się także do elewacji domu kamienie, ceramikę nowej generacji oraz imitację budulców naturalnych. To niezwykle solidne, ładne, a równocześnie efektywne towary, jakie nadają domom szlachetnego wyglądu oraz nie wymagają konserwacji. Elewacje wolno robić zewnętrzną, jak także wewnętrzną.

Kamień elewacyjny jest również potraktowany jako zdobienie budynku, pozwalająca wyróżnić zewnętrzne ściany domu, jak sprawdź więcej – euroglazura. Płytki cegłopodobne i kamieniopodobne cechują się naturalnymi zaletami estetycznymi, jakie też gwarantują kolejne ocieplenie budynku. Jeżeli chodzi o kamień elewacyjny cena jest uzależniona od rodzaju kamienia. Płyty cementowo-włóknowe nie przynależą do tanich strategii wykończenia elewacji, zwykle używa się je na częściach murów.

Drewno w łazience

Autor: Kopp
Źródło: Kopp
Nakład pieniężny płyty to blisko 110-150 zł za m2. Decydując się na taki kamień elewacyjny cena jest wyższa do tego o ruszt 40-70 zł za m2 oraz montaż 70-100 zł za m2. Najtańszą elewacją jeżeli chodzi o płytki drewnopodobne to siding. Można już otrzymać je za koszt 30-50 zł za m2. Płytki HPL laminowane z rdzeniem papierowym można kupić za w przybliżeniu 100 zł za m2. Do tego wchodzi następny wydatek za tynk oraz wykonanie. Ceny kamieni elewacyjnych bądź płytek drewnopodobnych można odnaleźć w sklepach, takich jak na przykład Castorama, Praktiker czy Leroy Merlin i w pozostałych firmach zajmujących się wykończeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*