Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując drzwi zewnętrzne?

W wypadku domu za początkowe wrażenie odpowiada nie jedynie elewacja czy działka, lecz także wejście do budynku. W wyborze wejściowych drzwi nie jest ważna wyłącznie strona techniczna, lecz także ważne są walory wizualne.
Przeważnie zakup wejściowych drzwi wydaje się bardzo prosty.

specjalista

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy jednak dowiadujemy się, że skrzydła mogłyby w rozmaitym stopniu chronić wnętrze budynku przed hałasem, chłodem oraz grabieżcami, to w takiej sytuacji toniemy w folderach oraz porównujmy jakości, współczynniki i wyposażenie różnych modeli.

Ta aktualna wiadomość (www.mata-ochronna.pl/mata-ochronna-na-biurko-czarna) została przygotowana wyjątkowo dla ciebie. Poznaj ją, by odkryć zupełnie nowe fakty. Zapraszamy do naszego serwisu!

Wielokrotnie zdarza się tak, że wygląd drzwi schodzi na dalszy plan. Należałoby brać pod uwagę zalety estetyczne, gdyż co poniektóre elementy wyposażenia drzwi dla przykładu przeszklenia nie tylko są dekoracjami, ale pozwalają wpuścić także do domu więcej światła. Od ponad 3 lat przepisy wymagają, żeby parametr przenikania ciepła wejściowych drzwi do domów nie był większy niż 1,7 W/(m2/K). Za 4 lata będzie on niższy oraz górna jego wartość ma w takiej sytuacji osiągnąć 1,3 W/(m2K). Jeszcze parę lat temu niezwykle trudno było odnaleźć w asortymencie producentów nowoczesne drzwi zewnętrzne o tym parametrze mniejszym niż 1,0 W(m2K). Takie są zalecane do domów energooszczędnych.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne dopasowane są do zmienionych norm prawnych a w sprzedaży są dostępne drzwi o izolacyjności nawet niższej niż 0,5 W(m2K), które są przeznaczone do budynków, które tworzone są w standardzie pasywnym. Większość przedsiębiorców wybiera tańsze drzwi ze współczynnikiem przenikania ciepła, który nie jest większy niż 1,0 W(m2K). Skrzydła takie są cieplejsze niż narzucana prawem największa wartość i bardziej korzystne będą niż tego wymagają przepisy. Izolacyjność akustyczna drzwi przeciętnie wynosi 27-44 dB. Można by również spotkać modele o izolacyjności akustycznej wynoszącej nawet 47 dB.

Uzyskanie jednak takich parametrów wymaga użycia specjalnych izolacyjnych paneli, co ma wpływ na koszt. Wyciszenie skrzydła powiększyć można także przez właściwe doszczelnienie listwy progowej oraz ościeżnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*