Na czym polega praca osuszaczy powietrza?

Osuszanie jest to proces, jaki polega na usunięciu wilgoci z obiektów, przedmiotów lub materiałów. Najefektywniejszym sposobem na osuszanie jest użycie osuszacza.

Jest to narzędzie, które jest zasilane elektrycznością oraz służy do wychwytywania oraz eliminowania wody, jaka jest nagromadzona w powietrzu. Powietrze w wilgotnych pokojach jest wsysane do wnętrza osuszacza za pomocą wentylatora. Wilgoć, jaka występuje w postaci pary wodnej jest skraplana w układzie zbierającym.

Zobacz ten portal, gdyż on na pewno też Cię bardzo zafrapuje. Przedstawia on zbliżoną kwestię, więc nie wahaj się i kliknij ten link!

Potem w formie wody jest odprowadzana do zbiornika, który mieści się na zewnątrz lub wewnątrz Urządzenia. Działanie osuszacza polega na tym, że wiatrak przemieszcza powietrze poprzez filtr powietrza oraz przez metalowy radiator. Jest on chłodzony za pomocą sprężarki. Potem para wodna poddawana jest skraplaniu a woda spływa do wymienionego pojemnika.

agregaty prądotwórcze w akcji

Autor: U.S. Naval Forces Central Command
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszone powietrze jest potem wprowadzane do pokoju. Taki osuszacz może w sposób mechaniczny kontrolować poziom wilgoci w pomieszczeniu, którego wielkość nie jest większa niż sto metrów sześciennych. Takie urządzenie może wykroplić do 16 litrów wody w ciągu 24 godzin i przy 30 stopniach Celsjusza przy poziomie wilgotności względnej wynoszącej 80%. Filtr powietrza wychwytuje brud. W czasie pracy tego narzędzia generuje on nieznaczne niewielkie ilości ciepła, co może wywoływać wzrost temperatury powietrza do około 12 stopni C. Jeśli w pomieszczeniu jest temperatura poniżej 12 stopni, to parownik osuszacza rozpocznie pokrywać się lodem, co wywoła wstrzymanie pracy osuszacza powietrza. Automatyczne rozmrażanie narzędzie rozpocznie raz na godzinę oraz zasygnalizuje to zapaleniem się lampki czerwonej w panelu. Możemy nabyć osuszacz kondensacyjny.

Powietrze jest zasysane, skraplane oraz transportowane do pojemnika z wodą. W tamtym miejscu jest ono podgrzewane jednak w małym stopniu. Za prawidłową pracę urządzenia odpowiada kompresor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*