Kładziemy terakotę w umywalni, na co kierować uwagę?

Decydując się na położenie glazury w umywalni, musimy trzymać się pewnych reguł. Toaleta jest poniekąd wizytówką naszego domu.
By otrzymać odpowiedni rezultat często w umywalnię inwestujemy wiele pieniążków, więc warto zastanowić się nad właściwym wyborem użytych płytek, jak także należytym wyborem fachowca, jako że prawidłowo położone płytki są kluczem do sukcesu.

Białe płytki ceramiczne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet najpiękniejsze, najmodniejsze płytki nieodpowiednio położone mogą okazać się koszmarem.

Jeśli zafascynowała Cię przedstawiana w niniejszym poście tematyka, zobacz treść na witrynie (https://www.eogniwa.pl/pl/p/Lancuch-klasa-80-EN-818-2/175), którą zapewne też uznasz za pomocną.

Okaże się np., iż nie tylko pękają, wycierają się, lecz także nie trzymają poprawnej szczelności. Toaleta jest miejscem o podniesionej wilgotności, w związku, z czym trzeba szczególną uwagę zwrócić na przygotowanie nawierzchni pod płytki Lubin. Jak wiemy w toalecie może dojść do krótkotrwałego, pełnego kontaktu z wodą przykładowo poprzez zatopienie wodą z pralki. I jeżeli płytki zostały nieodpowiednio umocowane (podłoże nie zostało pomalowane gruntem i folią w płynie) dojść może do odklejania się uprzednio przyklejonych płytek. Przed położeniem płytek nawierzchnia musi być oczyszczona, bez kawałeczków luźno niezwiązanych fragmentów. Dodatkowo musi być pozbawiona pyłu, tłuszczu oraz innych zanieczyszczeń a finalnie – odpowiednio zagruntowana jak też naturalnie pozbawiona nierówności. Dzięki tak przygotowanych nawierzchniom mamy duże szanse na powodzenie naszej inwestycji.

Profesjonalna firma budowlana Lubin – ceramico.com.pl zwracać będzie uwagę na zagwarantowanie szczelności w szczególności w owych miejscach, gdzie zachodzi podwyższone ryzyko przenikania wody. Takimi szczególnym miejscami będą brodzik zbudowany z kafelek oraz mury wokół brodzika oraz kabiny prysznicowej.

Celem zagwarantowania szczelności możemy zastosować odpowiednie taśmy i kołnierze, które skonstruowane są z tworzywa sztucznego i są odporne na działanie wilgoci i środków chemicznych. W jaki sposób znaleźć sprawdzoną firmę? Wystarcza w przeglądarkę wbić przykładowo: glazurnictwo – -> więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*