Kiedy wykorzystuje się przesłony okienne oraz jakiego rodzaju one mogą mieć zadanie?

Obecnie wiele domów posiada duże oszklenia, jakie charakteryzują się bardzo dużą izolacyjnością cieplną. Jeśli jednak chcemy, aby wnętrza tego typu budynków w okresie letnim nie nagrzewają się za bardzo, wymagane jest używanie przesłon okiennych.
Możliwych rozwiązań jest bardzo wiele, a wybór jest zależny przede wszystkim od tego, w jakim stopniu mają chronić nas przed słońcem.

przesłony okienne

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Duże okna zainstalowane w murach albo wstawione w połać dachową mają na celu gwarantować odpowiednią ilość naturalnego światła. Należy jednak pamiętać, że nawet te, jakie mają niezwykle doskonałe właściwości izolacyjne, w lecie mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do przegrzania pokoju. Żeby środek budynku się nadmiernie nie nagrzewał, należy wyposażyć takie okna we właściwe przesłony okienne, za pomocą jakich reguluje się stopień nasłonecznienia.
pustaki

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki ich użyciu można by bardzo obniżyć temperaturę w pomieszczeniach. Okna są zaopatrzone w zestawy szybowe, które składają się z co najmniej dwóch tafli szkła. Do ich tworzenia przeważnie są stosowane tego typu szkła jak szkło niskoemisyjne albo termoizolacyjne. Redukuje ona ucieczkę ciepła, ale również powoduje nadmierne nagrzewanie pomieszczeń. Jest to bardzo męczące przede wszystkim na poddaszach, ponieważ jest w tamtym miejscu mniejsza kubatura pomieszczenia, a okna dachowe są ustawiane do słońca niemalże w prostopadły sposób. Ten kłopot rozwiążą drogie w zakupie szyby wykonane ze szkła selektywnego.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://anotis.pl/oferta/) podobne nasze strony, które przedstawiają to zagadnienie – na pewno też Cię zaabsorbują.

Posiadają one warstwy dwufunkcyjne. Łączą one wszystkie zalety wymienionych powłok niskoemisyjnych.

Mogą zatem ograniczać znacznie ucieczkę ciepła i pełnią funkcje antysłoneczne zatem refleksyjne. Ale promienie słoneczne, jakie wpadają do domu są kontrolowane przez odpowiednio dobrane przesłony okienne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*