Kiedy mogłoby się przydawać takie urządzenie jak domowy osuszacz powietrza?

Podczas sezonu grzewczego dużo mówi się o suchym powietrzu i jego nawilżaniu przy pomocy różnorodnych urządzeń. Jednak bywają tego typu okoliczności, kiedy powietrze w danym pokoju, w którym przebywamy, jest zbyt wilgotne i należy się zmierzyć z jego osuszaniem.
Wtedy właściwe rozwiązanie jest za kosztowne lub nawet nieosiągalne, oznacza to bowiem poważne prace konstrukcyjne.

dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Nadmiaru zawilgocenia można by się jednak pozbyć za pośrednictwem osuszacza powietrza. Jest to narzędzie zasilane prądem elektrycznym, które może wychwycić oraz wyeliminować wodę nagromadzoną w powietrzu. Powietrze jest zasysane do urządzenia przez będący w nim wentylator. W tego typu sposób wilgotne powietrze jest zmieniane w ciecz i odprowadzane do pojemnika lub do kanalizacji. Przykładowo osuszacze domowe posiadają wydajność od 5 do 40 l/24h. Obudowy tego typu urządzeń są wyprodukowane najczęściej z plastiku. Jeżeli chcesz zdecydować się na kupno tego typu osuszacza, zwracaj uwagę nade wszystko na hałas, który tego typu urządzenie wytwarza i na zasięg działania.
Jeśli masz problem z dla przykładu wilgotną piwnicą, korzystniej byłoby skorzystać z profesjonalnego osuszacza. W domu o powierzchni ok. 50 mkw. warto się zastanowić nad nieco mocniejszym osuszaczem, a w domach dobrze byłoby zdecydować się na 2 mniejsze urządzenia. Przepływ powietrza to kolejna funkcja, na którą należy zwracać uwagę w czasie kupna. Jeśli szukasz osuszacza do zwykłej i niewielkiej powierzchni, wystarczyłby wyłącznie przepływ powietrza na najmniejszym poziomie. Jednak jeżeli pomieszczenie jest stosunkowo duże, posiada w większym stopniu skomplikowany układ, to powietrze potrzebuje większego ruchu.

Konieczny jest w takiej sytuacji osuszacz domowy o bardziej znaczącym przepływie powietrza. Osuszacze często mają także dodatkowe opcje, tego typu dla przykład jak pompa pompy ciepła wrocław wody, grzałka, lampa ultrafioletowa czy kółka do łatwego przemieszczania lub filtr powietrza, czy filtr węglowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*