Kiedy mogłoby się przydawać takie urządzenie jak domowy osuszacz powietrza?

Podczas sezonu grzewczego dużo mówi się o suchym powietrzu i jego nawilżaniu przy pomocy różnorodnych urządzeń. Jednak bywają tego typu okoliczności, kiedy powietrze w danym pokoju, w którym przebywamy, jest zbyt wilgotne i należy się zmierzyć z jego osuszaniem.
Wtedy właściwe rozwiązanie jest za kosztowne lub nawet nieosiągalne, oznacza to bowiem poważne prace konstrukcyjne.

dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Nadmiaru zawilgocenia można by się jednak pozbyć za pośrednictwem osuszacza powietrza. Jest to narzędzie zasilane prądem elektrycznym, które może wychwycić oraz wyeliminować wodę nagromadzoną w powietrzu. Powietrze jest zasysane do urządzenia przez będący w nim wentylator. W tego typu sposób wilgotne powietrze jest zmieniane w ciecz i odprowadzane do pojemnika lub do kanalizacji. Przykładowo osuszacze domowe posiadają wydajność od 5 do 40 l/24h. Obudowy tego typu urządzeń są wyprodukowane najczęściej z plastiku. Jeżeli chcesz zdecydować się na kupno tego typu osuszacza, zwracaj uwagę nade wszystko na hałas, który tego typu urządzenie wytwarza i na zasięg działania.
Jeśli masz problem z dla przykładu wilgotną piwnicą, korzystniej byłoby skorzystać z profesjonalnego osuszacza. W domu o powierzchni ok. 50 mkw. warto się zastanowić nad nieco mocniejszym osuszaczem, a w domach dobrze byłoby zdecydować się na 2 mniejsze urządzenia. Przepływ powietrza to kolejna funkcja, na którą należy zwracać uwagę w czasie kupna. Jeśli szukasz osuszacza do zwykłej i niewielkiej powierzchni, wystarczyłby wyłącznie przepływ powietrza na najmniejszym poziomie. Jednak jeżeli pomieszczenie jest stosunkowo duże, posiada w większym stopniu skomplikowany układ, to powietrze potrzebuje większego ruchu.

Konieczny jest w takiej sytuacji osuszacz domowy o bardziej znaczącym przepływie powietrza. Osuszacze często mają także dodatkowe opcje, tego typu dla przykład jak pompa wody, grzałka, lampa (lampy24.net – kaspa roll) ultrafioletowa czy kółka do łatwego przemieszczania lub filtr powietrza, czy filtr węglowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*