Kiedy dobrze byłoby się przygotować do prac nad zamontowaniem pompy ciepła?

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy rozpocząć pracę nad zamontowaniem pompy ciepła, to decyzję o jej montowaniu dobrze byłoby podejmować jeszcze przed samą budową budynku czy wtedy, kiedy już posiadamy wytyczony budynek na nieruchomości.

Wówczas możliwe jest łączenie prac ziemnych pod fundamenty czy też pod pompę ciepła.
W takiej sytuacji wydatki całej inwestycji okażą się mniejsze. W wypadku montażu pompy ciepła w istniejącym już budynku, to najlepiej byłoby wykonać odwierty możliwie prędko. W innym bowiem przypadku musielibyśmy liczyć się z koniecznością straty należącego do nas trawnika. Najbardziej optymalny czas na takie prace to wiosna, okres letni czy też wczesna jesień. Wtedy temperatura jest dodatnia. Pośród różnych specjalistów krąży opinia mówiąca o tym, że dolne źródło jest najkorzystniej nieco przewymiarować pod względem rekomendacji producenta (dokumentacja ma bowiem wartości minimalne), zatem otrzymamy lepszą sprawność pracy pompy ciepła.
nawierzchnie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej by było, gdy nie będziemy jednak przekraczać 30% wskazań z takiej dokumentacji technicznej danego narzędzia.

Kliknij ten link i poznaj tam uwagi o nas (https://termofol.pl/). Jeżeli wynikną jakiekolwiek niejasności, to z przyjemnością Ci na wszystkie odpowiemy.

Zasadnicze znaczenie ma ilość metrów bieżących odwiertów, gdyż ich głębokość posiada rolę drugorzędną. Jednak w zasadzie ich głębokość powinna mieścić się w przedziale od 50 do 200 m. W wypadku pomp ciepła, w których zalecana jest powierzchnia stu metrów bieżących odwiertu, można by wykonać albo jeden o tego typu wymiarze, albo rozmieścić je na przykładowo dwa albo trzy o mniejszej wielkości. Wykonawcy zwracają jednak uwagę na uformowanie terenu, ponieważ na obszarach płaskich odwierty wykonuje się do stu m, natomiast w górach nieco głębiej.

Niekiedy na relatywnie większych działkach moglibyśmy również stosować tzw. wymienniki gruntowe poziome. Wykonuje się to w tamtym miejscu, w którym jest dość duża powierzchnia pozostająca bez zagospodarowania, zatem w praktyce najlepiej trawnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*