Jeżeli mamy plan, by kupić mieszkanie, to musimy rozejrzeć się trochę i przyjrzeć się bliżej rynkowi deweloperskiemu

Rynek mieszkań jest w naszym kraju bardzo rozwinięty. Przez to poszukiwania idealnego mieszkania mogą odrobinę trwać.
Zakup mieszkania nie jest tanią sprawą, zatem ten, kto chce to zrobić, musi skrupulatnie przemyśleć kilka spraw.

rzut - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze — istotne pytanie brzmi, czy po prostu nas na to stać.

Nie ociągaj się! Jeżeli interesuje Cię ciekawa informacja (https://kret-malepszy.pl/piaski), to czym prędzej powinieneś kliknąć w poniższy link. Tam poznasz wiele dodatkowych wątków z nią powiązanych.

Rynek nieruchomości oferuje przeróżne ceny i gabaryty mieszkań. Zatem należy sprawdzić, na co jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Jeżeli już dostaliśmy odpowiedź z banku, że posiadamy zdolność kredytową, to dobrze będzie znaleźć dobrego dewelopera oraz iść do jego biura. Tam z pewnością przeprowadzimy owocną rozmowę z pracownikiem, który zaprezentuje nam kilka możliwych propozycji. Przede wszystkim spyta o to, jaka dzielnica oraz jaki metraż nas interesują. W dalszej kolejności zechce ustalić, czy mamy ochotę mieszkać na parterze czy raczej na wyższej kondygnacji. Istotny jest metraż, ale też liczba pomieszczeń. Jeśli mamy berbecie, to pewnie będziemy potrzebować ich więcej. Powinniśmy sobie odpowiedzieć także na pytanie, czy istotne będzie dla nas nasłonecznienie mieszkania. Jeżeli tak, to musimy kupować te, które posiadają okna na południe albo ewentualnie na zachód. Dla niektórych ważna będzie także kwestia windy w budynku i miejsc parkingowych w podziemnych parkingach.

Gdy już znajdziemy swoje wymarzone mieszkanie, to będzie trzeba prócz tego dopełnić wszystkich formalności — zawrzeć umowę wstępną i zacząć załatwiać kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*