Jakiego rodzaju efekty możemy uzyskać dzięki tlenoterapii?

Tlenoterapia, zatem kuracja hiperbaryczna, to jedna z najbardziej niezawodnych metod dostarczania do wszelkich komórek ciała tak bardzo potrzebnego do życia tlenu. Tlen może przedostawać się tam, gdzie w normalnej sytuacji nie mógłby się przedostać.
Chodzi tu o obszary źle ukrwione.

komora hiperbaryczna

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com

okno kuchnia 2

Źródło: flickr.com
Przykładowo mogą to być chociażby ogniska udarowe czy też ranki znajdujące się pod powiększonym ciśnieniem hiperbarycznym, mogłyby o wiele prędzej dyfundować do postaci cieczy oraz w ten sposób gromadzić się w większych stężeniach. Ekspozycja pacjentów na stu procentowy tlen będący pod powiększonym ciśnieniem, w odpowiednim pomieszczeniu tego typu jak komora hiperbaryczna, efektywnie czyści tkanki tlenem. Przedostaje się on nie tylko do wielu czerwonych krwinek, lecz jego nasycenie powiększa się w osoczu, w płynie mózgowo-rdzeniowym oraz układzie limfatycznym.
ceramika w budownictwie

Autor: Albert Dedden & Paul Keizer
Źródło: http://www.flickr.com
Warto tutaj zaznaczyć, że tlenoterapia jest w stanie aż ośmiokrotnie zwiększyć liczbę komórek macierzystych, które krążą w organizmie pacjentów. Komórki macierzyste, które są w szpiku kostnym, mają również zdolność przemieszczania się do dowolnej uszkodzonej chociażby pod wpływem choroby komórki, powodują także jej niezwłoczne i efektywne uleczenie. Co interesujące, w czasie gdy wykonywana jest tlenoterapia, pacjenci mogą spokojnie wypoczywać czytając np. gazetę, ponieważ działanie tlenu nie wymaga zaangażowania chorego. Co istotne, taka terapia hiperbaryczna służy również różnego rodzaju procesom fizjologicznym, jakie odbywają się w ciele pacjentów. Usprawnia się w taki sposób gojenie się i odbudowę różnorodnych ran. Efektem zabiegu wszystkie komórki oraz płyny w organizmie są nasycone tlenem. Taka tlenoterapia ma działanie detoksykacyjne i biostymulacyjne.

Zwiększa się także ciśnienie parcjalne, czy zaburza się metabolizm bakterii. Można również zmniejszyć ilość toksykantów. Zwiększa się poza tym przepływ krwi we wszelkich niedotlenionych tkankach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*