Jakie są zalety użycia podwójnej fasady oraz gdzie jest ona zazwyczaj stosowana?

W Polsce budynki także te biurowe są prawie całe przeszklone. Kluczowy powód takiego trendu, to znaczna estetyka takiego typu rozwiązania. Jednak nie w każdym przypadku bierze się pod uwagę zagadnienia efektywności energetycznej takiego przeszklonego budynku.
Istotnym sposobem zoptymalizowania efektywności energetycznej przeszklonego budynku jest to, żeby zastosować odpowiednie rozwiązanie architektoniczne, które także bierze pod uwagę efektywność energetyczną oraz osiągnięcie wymaganych warunków mikroklimatycznych.

oświetlenie led

Autor: Solarbotics
Źródło: http://www.flickr.com
Optymalnym wyjściem jest tu zastosowanie tego typu fasady, która mogłaby współpracować z systemami wentylacji i ogrzewania budynku. Fasada także ma tworzyć właściwy mikroklimat w pomieszczeniach oraz zapewniać im równocześnie jak najniższe zużycie energii. Fasada podwójna składa się z dwóch szklanych płaszczyzn, które tworzą szczelinę.

Wejdź do serwisu oraz dowiedz się także (http://ingas.pl/kwiecien-2013/), czy nasz następny artykuł wydaje się być zajmujący. Będzie nam też niesamowicie przyjemnie, jeśli zostawisz opinię.

Przez szczelinę przepływa powietrze. Przestrzeń między powierzchniami wynosić może od 10 centymetrów do dwóch metrów. W szczelinie są zamontowane żaluzje albo rolety o odpowiedniej konstrukcji, które mają kontrolę nad dopływem słonecznego promieniowania do pomieszczenia.

Podczas lata fasada powinna ochraniać skutecznie wszelkie pomieszczenia przed zyskami ciepła od nasłonecznienia oraz umożliwiać dostęp światła naturalnego. Powinna również zapewnić chłodzenie pomieszczeń zewnętrznym powietrzem. Zalety użycia wentylowanych podwójnych elewacji, to izolacja akustyczna, izolacja cieplna, wentylacja nocna i naturalna wentylacja. Izolacja akustyczna pozwala ograniczyć zgiełk, który pochodzi z dworu. Gdy zacznie się sezon grzewczy, dodatkowa powierzchnia fasady bardzo zwiększa opór termiczny konstrukcji. Wysoka temperatura powietrza w szczelinie i przepływające powietrze obniżają straty ciepła w calutkim budynku.

W okresie letnim z kolei zyski od nasłonecznienia znacząco można zmniejszyć oraz usunąć ogrzane powietrze poprzez otwarcie przepustnicy na szczycie fasady. Możliwość zastosowania naturalnej wentylacji jest podstawową zaletą podwójnych fasad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*