Jakie istnieją rodzaje sprzętów pod nazwą nagrzewnica powietrza?

Wykorzystywanie nagrzewnic powietrza, czyli tzw. dmuchaw, to jeden z najpopularniejszych sposobów ogrzewania pomieszczeń. W skuteczny oraz łatwy sposób wdmuchują one gorące powietrze, gwarantując najlepszą temperaturę magazynów czy też innych budynków wykorzystywanych w przemyśle.
Typów nagrzewnic powietrza jest bardzo dużo, zatem przed wybraniem określonego modelu, warto się starannie namyśleć.

branża sprzętów grzewczych na bieżąco się rozwija. Producenci przez cały czas próbują nowych sposobów i nie ustają w wysiłkach, aby wprowadzać coraz to bardziej innowacyjne i wydajnejsze rozwiązania. Nie inaczej wygląda ta kwestia ze sprzętami pod nazwą nagrzewnica powietrza. Ze względu na typ paliwa, nagrzewnice powietrza można by rozdzielić na gazowe, elektryczne czy też olejowe. Nagrzewnice elektryczne, jak sama nazwa wskazuje, zasilane są przy pomocy energii elektrycznej. Taki typ sprzętów sprawdzi się znakomicie podczas regulowania temperatury w pomieszczeniach o stosunkowo małej powierzchni, dla przykładu w mniejszych kontenerowych sklepach czy w kioskach albo w lakierniach, gdzie występuje niebezpieczeństwo jakiegokolwiek zapłonu jakiegoś typu cieczy łatwopalnych.
nagrzewnice powietrza

Autor: coloeus&k___a
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety jest to dosyć drogi sposób rozgrzewania przez wzgląd na pobieranie znacznej mocy. Aby więc ocieplić większe budynki, potrzeba naprawdę dużej ilości energii elektrycznej. Nie jest to wyjście zbyt tanie. W takich sprzętach jak nagrzewnica powietrza zasilana elektrycznie, nie zabraknie jednak również zalet.

Przede wszystkim są one niezwykle bezpieczne w użytku, gdyż nie mają otwartego ognia, zatem przy awarii mechanizmu niebezpieczeństwo pożaru czy też wybuchu jest minimalne. Nagrzewnice powietrza tego typu są także relatywnie przyjazne środowisku i nie emitują spalin oraz nie zużywają tlenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*