Jakie atrybuty musi mieć osoba zatrudniona w tartaku? Zobacz, czy mogłbyś tam pracować!

Mnóstwo osób, które nie mają związków z branżą, myśli, że praca w tartaku jest łatwa. Prawdopodobnie wymaga siły fizycznej, jednak nie stwarza problemów z procesem technologicznym.

Nie jest to zgodne z prawdą. Praca w tym miejscu wymaga wielu umiejętności i pod wieloma względami jest zwyczajnie trudna. Dlatego przed podjęciem pracy w tartaku warto zastanowić się, czy posiadamy pożądany zestaw cech.
Tężyzna fizyczna jest naprawdę ważna w pracy przy drewnie. Ten materiał jest dość ciężki i wymaga zwykle wielokrotnego przenoszenia i układania.

Ciekawią Cię podane tu informacje? To świetnie – cieszy nas to! Przejdź zatem do kolejnej strony oraz doczytaj świeże opisy.

W małych i średnich przedsiębiorstwach niewątpliwia nie zatrudnia się do tych czynności osobnego PRacownika który pracuje głównie przy noszeniu. Pracownik tartaku musi być wytrzymały. Będzie spędzać czas w rozmaitych, a nawet ciężkich warunkach, zarówno pod dachem, jak i pod gołym niebem. Warunki na powietrzu różnią się wzajemnie, chociażby ze względu na zmienność pór roku.

tartak

Źródło: pixabay
Kolejną pożądaną cechą jest uważność. Niestety, typowy tartak to miejsce, w którym łatwo jest o wypadki. W najgorszych przypadkach skutkują stałą niepełnosprawnością lub śmiercią pracowników. Trzeba przyznać, że rozwój nowych technologii i wdrażanie coraz nowocześniejszych maszyn odsuwa znacznie ryzyko tragicznych wypadków. Pomimo to, tartak ciągle jest dość trudnym miejscem zarabiania pieniędzy. Zachowanie ciągłej

uważności i spostrzegawczość są potrzebne także przy ocenie materiału i obsłudze aparatury.
kraj

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba zatrudniona w tartaku musi być zręczna, czyli posiadać odpowiednie zdolności manualne.

Jest to bardzo ważne w tartakach, które zajmują się większą ilością prac niż produkowanie tarcicy. Zręczność jest potrzebna też przy obsługiwaniu maszyn. Trzeba jednak przyznać, że nawet produkcja zwykłych desek wymaga dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*