Jaki kontener najlepiej nająć przy małych remontowych pracach?

Wynajęcie kontenera na odpady jest najwygodniejszym i najlepszym sposobem, żeby pozbyć się gruzu, ziemi czy też nieużywanych już mebli. Przed wynajęciem tego typu kontenera przeanalizować należałoby specyfikę pracy i zdecydować się na jak najodpowiedniejszy rodzaj tego typu kontenera.

wyobrażenie - dom

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Dachówka ceramiczna karpiówka angoba szlachetna

Autor: Koramic
Źródło: http://www.wienerberger.pl
Remont lub przebudowa domu lub prace w ogrodzie, to niezwykle duża ilość odpadów, które w czasie tych prac generujemy. Są to dość niewygodne śmieci, ponieważ nie mogą składowane być wspólnie z komunalnymi odpadami. Dlatego też kiedy planujemy takie roboty, dobrze będzie, gdy zamówimy właściwy kontener na gruz. W wypadku niewielkich robót wystarczy w zupełności wynajęcie big-baga. Kryją się pod tą marką olbrzymie, wykonane z tworzywa odpornego torby, które posiadają pojemność od 0,6 do 2,3 m3. W zależności od wielkości big-baga maksymalne jego obciążenie waha się od paruset kg nawet do jednej tony. Do big-baga wrzucać możemy odpady, których charakter był uprzednio uzgodniony z dostarczającą kontener spółką. Może to być gruz, odpady zielone czy stare meble.
Gdy robimy większe roboty, będzie to wymagać wykorzystania większego oraz w większym stopniu wytrzymałego pojemnika na śmieci. Znakomicie w takiej sytuacji sprawdzi się kontener na gruz lubin typu KP5 lub KP7. Mają one pojemność pięć albo siedem m3. Są przeznaczone przede wszystkim do składowania gruzu, lecz może także do nich dostać się ziemia lub jakieś inne odpady po domowych porządkach. Wszystko zależne jest od uzgodnień z firmą, która najmuje pojemniki. Największą mocną stroną kontenerów jest niska burta, która zezwala bez problemu umieszczać w nim gruz oraz odmienne śmieci.

Jednak taka burta powoduje, że zbiornik jest mniej ładowny, co może być dużym utrudnieniem przy znaczniejszych remontach. Jeśli chcielibyśmy nająć większy pojemnik, to korzystnym wyjściem będzie wynajęcie kontenera rodzaju KP10 o pojemności od 10 do nawet 36 m3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*