Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dosyć kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować prace, aby uniknąć niepożądanych kosztów oraz przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo dużo decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wyborem oraz z zakupami nie należy.

Żeby wykańczanie wnętrz dało efekty, które będą długo cieszyć użytkowników, do wszelkich czynności musimy podejść z namysłem. Zaczynając wykańczanie wnętrz w nowym mieszkaniu powinniśmy ustalić w pierwszej kolejności podział mieszkania. Jeżeli postanowiliśmy zrezygnować z działowej ściany lub w inny sposób niż to jest w projekcie chcielibyśmy podzielić pomieszczenie, to powinniśmy takimi sprawami zająć się w najpierw. Należy w każdym przypadku sprawdzić jaki będzie to miało wpływ na dokumentację projektową. Kolejny etap wykańczania wnętrz, gdy ściany już są postawione tam gdzie powinny, jest rozprowadzenie elektrycznej instalacji, instalacji wodnej i instalacji kanalizacyjnej. Musimy wykuć otwory na podłączenie grzejników oraz wody.

Na pewno zaciekawi Cię ta pomocna strona (http://www.smieci.eu/oferta/wynajem-toalet/torun/) na przedstawiany temat, więc nie czekaj – kliknij tutaj i przeczytaj szczegóły na prezentowany temat.

Ułożyć musimy przewody elektryczne, alarmowe oraz telewizyjne. Warto jest sfilmować lub sfotografować przewody po ułożeniu, żeby wiedzieć w wypadku potrzeby, którędy one przebiegają.

wykańczanie wnętrz

Autor: Brett and Sue Coulstock
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy instalacje już są gotowe, musimy położyć warstwy izolacyjne posadzki. Rozprowadzić musimy także rury centralnego ogrzewania. Tynkowanie tradycyjne jest to praca mokra. Tynki wapienno-cementowe wykonywane są manualnie lub maszynowo. Wykańcza się je często gładziami gipsowymi. Tynki gipsowe są nakładane maszynowo i zezwalają otrzymać gładką powierzchnię sufitów i ścian bez dodatkowej gładzi. Są one przygotowane do pomalowania. tynki wapienno-cementowe schną o wiele krócej niż tynki gipsowe. Parapety wewnętrzne robi się na docelowym etapie przeprowadzania tynków. Osadzanie parapetów nim nałożymy tynk ma swych zwolenników, lecz grozi to zabrudzeniem oraz zniszczeniem parapetów.

Wylewki samopoziomujące przygotowują podłoże pod materiały posadzkowe. Na dużą część wylewek można wchodzić po 12 lub 24 godzinach, ale na zupełne ich wyschnięcie trzeba poczekać 3 albo 4 tygodnie. Najbezpieczniej odczekać jest sześć tygodni przed rozpoczęciem układania podłóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*