Jak wybrać właściwy rodzaj drewna na taras?

Powierzchnię tarasów drewnianych wykonuje się naturalnie z odpowiednich desek tarasowych. Trochę mniej oczywistym jest wybór określonych desek, które chcemy wykorzystać na konstrukcję tarasu.

taras

Autor: Biuro Projektów ARCHON+
Źródło: Biuro Projektów ARCHON+
Jest tak dlatego, że jest ich bardzo wiele. Do wybrania mamy m.in. drewno krajowe czy drewno egzotyczne. Możemy także wykończyć taras termodrewnem. Aktualnie deski tarasowe mogą cieszyć się wielką renomą.

Opracowaliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące informacje na interesujący Cię dział. Przejdź do następnego wpisu i czytaj wpis wodomierze odczyt radiowy.

Interesującym wzorem jest drzewo poddawane obróbce termicznej, co sprawia, że materiał ten posiada większą wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych. Na rynku moglibyśmy spotkać materiał z elementami mocującymi. Na tarasie doskonale sprawdzi się również drewno twarde o bardzo dużej konsystencji. Powinno to być drewno odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Z gatunków egzotycznych do zastosowań zewnętrznych prawidłowo by było wykorzystać ipe, cumaru czy też bangkirai. Zawierają one bardzo znaczną ilość substancji oleistych, dlatego też nie pochłaniają wody ani nie ulegają inwazji grzybów czy pleśni.

obrót nieruchomościami

Autor: Tim Pierce
Źródło: http://www.flickr.com
Twarde egzotyczne drewno jest także wytrzymałe na ścieranie, zatem taras stworzony z takich gatunków drewna może być zrobiony także równo z poziomem ziemi. Z drugiej strony nagromadzony piach nie zniszczy prędko powierzchni. Z drzew europejskich wykorzystywane są deski pochodzące z modrzewia syberyjskiego oraz sosny górskiej. Jeśli chodzi o drewno pochodzące z drzew rosnących na dalekiej północy, to ma ono niezwykle niewielkie przyrosty roczne, zatem jest stabilne i twarde.

Srebrnoszary odcień naturalnie patynującego modrzewia syberyjskiego jest przez wiele osób uznawany za najpiękniejszy odcień drewnianego tarasu. Wśród dużej ilości różnych rodzajów, najczęściej stosuje się m.in. modrzew, dąb czy sosnę. O wiele korzystniej sprawdzą się gatunki liściaste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*