Jak duże oszczędności można uzyskać stosując do izolacji termicznej domu styropian?

Doskonałą metodą na zredukowanie kosztów eksploatacji domu, jest docieplanie jego ścian. Co ciekawe, nie musiałoby być to szczególnie kosztowne ani skomplikowane.

Istnieją różne układy ociepleń, choćby przy wykorzystaniu płyt styropianowych.
Przy ich zastosowaniu można by otrzymać niezwykle znaczne oszczędności na ogrzewaniu, ponieważ mogłyby one osiągnąć nawet 63%. Jest to możliwe przy zastosowaniu nieskomplikowanej metody zmniejszenia opłat na bieżącą eksploatację. Jeśli zamierzamy wykonać ocieplanie swojego domu, powinniśmy na początku dobrać konkretny rodzaj styropianu. Trzeba wtedy zwracać uwagę na parametr lambda. Musi być możliwie mały, ponieważ tylko wtedy byłoby to gwarancją, że konkretny surowiec będzie zapewniał dobrą izolację cieplną. Parametr taki powinien wynosić ok. 0,0031 do 0,044. Przy wykonywaniu ocieplenia należy również brać pod uwagę parametr przenikania ciepła „U”. Ściany zewnętrzne powinny posiadać taki parametr poniżej 0,25 W/m2K.
łazienka

Autor: ECRU
Źródło: http://www.ecru.pl

Planując ocieplenie trzeba również wziąć od uwagę pozostałe wymagane elementy. Są nimi m.in. kleje, które są wykorzystywane do mocowania styropianu czy też decydujące o wyglądzie tynki.

Opracowane przez nas wątki zaciekawiły Cię tak mocno, że masz chęć na więcej. Nakłaniamy więc do świeżej witryny – po prostu kliknij hiperłącze (https://smieci.eu/oferta/wynajem-toalet/warszawa/).

Istotne jest także to, że w marketach budowlanych dostępne są przeróżne narzędzia, które ułatwiają podjęcie odpowiedniej decyzji. Są to zatem przeróżne kalkulatory czy wizualizatory. Do dyspozycji nabywców jest przeszło 250 kolorów, które można by dobrać według swoich upodobań.

Dzięki wizualizatorowi klient mógłby zobaczyć, w jaki sposób będzie wyglądał jego dom, gdy ocieplenie będzie przygotowane (oczywiście po pokryciu murów tynkiem i farbą).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*