Fajny sposób na drzwi w przypadku stosunkowo małych lokali

Jeżeli chcielibyśmy, żeby montowane wewnątrz drzwi bez trudu się otwierały oraz zamykały, a równocześnie zależy nam na utrzymaniu jak największej przestrzeni użytkowej, znakomitym wyjściem mogłyby być drzwi przesuwne, w jakich skrzydło w pewnej mierze chowa się w ścianie.
Tego typu drzwi chowane w ścianę powstały z myślą o tego typu pomieszczeniach, w których bardzo ważny jest każdy metr kwadratowy.

możliwości

Autor: Dospel Sp. z o.o.
Źródło: Dospel Sp. z o.o.
Nie zajmują one miejsca podczas roztwierania, gdyż ich skrzydło nie komplikuje komunikacji, w związku z czym zezwalają one znacznie lepiej wykorzystać obecną przestrzeń rozdzielonych miejsc. Takie drzwi chowane w ścianę można zamontować na dwa sposoby: tak, żeby się przesuwały na ścianie albo w niej się chowały. To ostatnie wyjście jest o wiele bardziej przydatne, gdyż umożliwia jakąkolwiek kompozycję wnętrza.

Na ścianie, która „chowa” drzwi, moglibyśmy powiesić regały lub postawić zaraz przy niej meble.

Ten istotny artykuł tworzyliśmy dla Ciebie niebywale skrupulatnie. Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu i wejdziesz na naszą kolejną stronę.

Montaż tego typu drzwi chowanych w ścianie trzeba planować już na etapie projektowania, a najpóźniej stawiania ścian działowych w taki sposób, aby można było zainstalować w niej tzw. kasetę, w której będzie się chowało skrzydło drzwiowe. Obowiązkowe jest również dobranie adekwatnej szerokości otworu drzwiowego, gdyż powinna być ona przynajmniej dwa razy większa, niż szerokość skrzydła. Co poniektórzy wytwórcy wymagają również, żeby do tego wymiaru doliczyć ponadto 50 cm. Jeżeli więc chcielibyśmy mieć w ścianie drzwi, które są złożone z dwóch skrzydeł o szer. 70 cm, to otwór drzwiowy powinien posiadać około 3 m szerokości. Dwa razy 70 cm plus dwa razy 80 cm na kasety, to łącznie 300 centymetrów.

Do montażu tego typu drzwi przesuwnych stosuje się specjalne układy zawierające wszystkie konieczne elementy do zbudowania ścianki osłonowej. Najważniejszym z tego typu elementów jest kaseta oferowana w dwóch rodzajach: do montażu w ścianach murowanych oraz do zamontowania w ścianach stworzonych z płyt K-G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*