Do czego jeszcze mogłaby posłużyć pasta do zębów?

Jeśli rysy są naprawdę niewielkie, to wystarczyłoby zakleić monitor za pomocą folii poliwęglanowej. Tego typu folia doskonale wypełnia wszystkie mikro szczeliny i mikrorysy i dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem kolejnych różnych rys.
Taki sposób jest bardzo prosty, ponieważ żąda jedynie niezwykle dokładnego naklejenia folii.

dom

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba oczywiście użyć właściwej dla konkretnego modelu folii. Jeżeli z kolei zarysowania na ekranie są nieco większe, to domowym sposobem będzie wykorzystanie pasty do zębów. Jako że najważniejszym elementem tego typu pasty są zeolITy, czyli drobinki pokruszonych skał, zwyczajnie poleruje się nią monitor. Na głębokie zarysowania pasta już niestety nie wystarczy, więc można użyć wyłącznie pasty polerskiej. Ma ona grubsze ścierniwo, zatem należy wszystkie prace wykonywać bardzo ostrożnie, gdyż bardzo prosto jest wtedy uszkodzić ekran. Jeżeli to nastąpi, to zostanie już wyłącznie zamiana całego wyświetlacza ekranu.
Okna, elewacja

Autor: jointcracker
Źródło: http://www.flickr.com
Przy obu tego typu sposobach, dobrze byłoby użyć na koniec folię poliwęglanową, żeby nie było konieczności martwienia się o ewentualne następne zarysowania. Usuwaniem zarysowań oraz regeneracją monitorów zajmują się co poniektóre serwisy GSM. Niestety taka usługa nie zalicza się do najtańszych, jednak jeżeli nie masz odpowiedniego doświadczenia, to jest to doskonałe rozwiązanie problemu. Oczywiście pozostaje ponadto kwestia zamiany ekranu wyświetlacza, jednak w większej części telefonów będzie to nieopłacalne, ponieważ wartość telefonu zwiększy się po tego typu wymianie około dwukrotnie.

Usuwanie rys z ekranu to niezwykle delikatna kwestia, więc jeśli nie czujesz się na siłach, to najlepszym rozwiązaniem będzie niepodejmowanie się tej pracy samodzielnie.

Taki tekst opisuje bardzo atrakcyjne tematy, zatem jeśli masz ochotę zgłębić prezentowany temat dokładniej, zobacz również to oficjalne źródło.

Korzystniej przekazać telefon do serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*