Czym są wentylatory promieniowe oraz jakie są ich wersje?

Wentylator promieniowy, to główny rodzaj wentylatorów używany w gospodarce. Charakteryzują się one zróżnicowaniem ze względu na używanie ich w zupełnie różnych środowiskach.
W zależności od określonych parametrów technologicznych rozróżniających takie wentylatory, występują urządzenia wykorzystywane w obszarach zagrożonych wybuchem czy w środowisku agresywnym.

wilgoć

Autor: OSRAM
Żeby dokładniej przeanalizować, w jaki sposób poszczególne parametry wpływają na możliwość korzystania z takich sprzętów jak wentylatory promieniowe w określonym otoczeniu, warto jest rozpocząć od omówienia tych parametrów. Takie radiatory różnią się od siebie przez wzgląd na parę cech, którym warto przyjrzeć się bardziej szczegółowo, zanim będziemy ruszać wątek ich użycia. Głównym parametrem, na bazie którego musimy rozróżnić rodzaje wentylatorów promieniowych jest tzw.

Szukasz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (http://www.robak.konin.pl) z pewnością Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz tam wiele bardzo pożytecznych danych.

całkowite spiętrzenie powietrza tłoczonego w takim sprzęcie. Wyraża się je w jednostkach ciśnienia powietrza, czyli Pascalach.

Przez wzgląd na wymieniony czynnik, możemy wyróżnić: radiatory niskociśnieniowe, radiatory średniociśnieniowe czy radiatory wysokociśnieniowe. Zakres spiętrzenia całkowitego powietrza równa się odpowiednio poniżej 1000 Pa, w przedziale 1500 a 3000 Pa i między 4000 a 10000 Pa. zastosowanie poszczególnych rodzajów wentylatorów promieniowych nade wszystko jest uwarunkowane od tego, jakie jest dane zanieczyszczenie powietrza, które może zostać przez nie tłoczone.

Te zawierające mniejszy zakres spiętrzenia, mogą być stosowane wyłącznie do nieskażonego powietrza, z kolei im większe ciśnienie, tym może być także większy stopień zanieczyszczenia tego powietrza. Należałoby również dodać, że wentylatory promieniowe niskociśnieniowe stosowane są do osuszania powietrza, klimatyzacji czy też instalacji wentylacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*