Czym muszą wyróżniać się perfekcyjne łańcuchy zawiesiowe?

Przy podnoszeniu różnego typu nielekkich towarów stosuje się w wielu wypadkach specjalne łańcuchy. Są one dodatkowo dostosowane do pracy w wysokich temperaturach, z tego też powodu są używane również w hutach.
Charakteryzują się one dużą wytrzymałością na zrywanie, także w czasie pracy w wyższych temperaturach.

drewno

Autor: Pogon Studio
Źródło: http://www.flickr.com

Ważnym etapem budowy jest prawidłowe wykonanie ścian piwnic lub fundamentowych oraz ich zaizolowanie

Autor: SOLBET
Źródło: SOLBET
Profesjonalny łańcuch zawiesiowy musi też być stosunkowo lekki, co można uzyskać poprzez zastosowanie specjalnych elementów połączeniowych. Istnieją także dodatkowe akcesoria, co może pozwolić zwiększyć ilość zawiesi, które można by dzięki nim zbudować. produkty te mają różne klasy wytrzymałości, z których najbardziej popularną jest klasa 8, co oznacza wytrzymałość na rozciąganie rzędu do 800N/mm2 oraz udźwig do 8 ton. Produkty tego typu powinny również posiadać różne certyfikaty i spełniać wymagania Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE. Produkty te muszą także mieć dostosowany do warunków pracy współczynnik WWL. Od tego zależy temperatura, w której można by taki łańcuch używać.
łańcuch zawiesiowy

Autor: Andrey
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu współczynnik WLL x 1 znaczy, że łańcuch jest przystosowany do pracy w temperaturach w przedziale od -40 do dwustu stopni Celsjusza. Współczynnik WLL x 09 to zakres od dwustu do 300 stopni C, zaś WWL x 075 od 300 do 400 stopni Celsjusza. Jest poza tym współczynnik dotyczący dopuszczalnego przeciążenia roboczego, który posiada zastosowanie w przypadku pracy z ostrzejszymi przedmiotami.

Łańcuchy zawiesiowe wytwarzane są ze stali stopowej i mogą być do nabycia w kwocie ok.

Nie czekaj – tylko zobacz pomocny serwis, z którego dowiesz się mnóstwa ciekawych informacji w odniesieniu do omawianego zagadnienia.

pięćdziesiąt PLN za 1 metr bieżący. Produkty te mogą być malowane proszkowo na np. kolor czarny. Barwa pomalowania zależy w znacznej mierze od zastosowania łańcucha .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*