Czy młodzi ludzie powinni zakupić mieszkanie czy może powinni najmować?

Ślub i wesele są najradośniejszymi wydarzeniami w życiu pary młodej. W tym dniu oddają siebie na zawsze. Przyczyną radości jest bez wątpienia świadomość tego, że będzie się dzieliło trudy i radości życia z najukochańszym człowiekiem. Ale samo wesele to nie wszystko. Trzeba przecież gdzieś zamieszkać. Jedni radzą nowożeńcom zadłużenie się i wzięcie pożyczki z banku, co umożliwi im nabycie własnego mieszkania.

mieszkanie

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR
Inni natomiast uważają, że młodzi muszą uzbierać pieniądze, a potem kupić cztery kąty- zainteresowanych odsyłam. Do tego czasu mogą przecież być najemcami. Jaką drogę wybrać? Trudno jest dać jednoznaczną odpowiedź. Każdy z tych wyborów ma zarówno zalety, jak i wady. Otóż zaciągnięcie zobowiązania wobec banku może wydawać się dobrym wybrnięciem z trudnej sytuacji. Można dzięki niemu zakupić mieszkanie.

Nie ma potrzeby, aby płacić właścicielowi mieszkania za wynajem. Zwolennicy mieszkania na kredyt, że za jego sprawą można być od początku na swoim. Nowe inwestycje Bielany są dobrym przykładem okazji w sektorze budowlanym, które są dobre dla młodych Polaków. Jednakże mieszkanie nie należy od początku do młodych. Zanim oddadzą pożyczkę, będzie ono własnością pożyczkodawcy.

Wejdź na ten odnośnik i zobacz więcej cięcie strumieniem wody szczegółowych danych dotyczących analizowanego tutaj tekstu. Na pewno jest on bardzo atrakcyjny.

A zwrot może trwać nawet pięćdziesiąt lat. W momencie braku zwrotu gotówki, wejdzie komornik i zajmie mieszkanie- więcej. Inną przeszkodą w realizacji tego pomysłu jest problem bezpieczeństwa pracy. Aby spłacać kredyt, trzeba posiadać stały zarobek.

mieszkanie

Źródło: flickr.com

A w obecnej sytuacji, gdy na świecie szaleje kryzys ekonomiczny, nie ma się pewności pracy. Wiele osób jest zwalnianych, firmy bankrutują. Ponadto w dzisiejszej Polsce nie jest niczym niezwykłym częsta zmiana miejsca pobytu w poszukiwaniu etatu. Zakupione mieszkanie takim podróżą po kraju nie służy. Najem mieszkania jest o tyle dobry, że daje możliwość zmiany miejsca zamieszkania. A to jest dużym ułatwieniem dla tych wszystkich, którzy nie mają pewności zatrudnienia. Nie ma potrzeby kupowania własnego mieszkania, ponieważ można chociażby wynająć mieszkania na Pradze po okazyjnych cenach. Ponadto systematyczne oszczędzanie umożliwi w końcu za 30 lat kupno własnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*