Co uczynić, aby w salonie było przytulnie?

Pokój dzienny jest miejscem, w którym lokatorzy przebywają najczęściej. Istotne jest zatem, ażeby projekt pokoju dziennego posiadał przyjazny klimat. Podpowiadamy, jak można takową aranżację stworzyć.
Uważasz, że twój salon jest zbyt surowy? Istnieją metody, ażeby to zmienić.

Płytki klinkierowe mogą zdobić zarówno cokoły, jak i inne partie elewacji, a nawet całą jej powierzchnię

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Pokój dzienny możesz urządzić przytulnie, wówczas będzie mieć moc przyciągania lokatorów. Rodzinnym rozmowom, wspólnemu oglądaniu ulubionego serialu, słuchaniu muzyki sprzyjać będzie intymny, ciepły klimat w pokoju dziennym a także komfortowa aranżacja. W pokoju dziennym kącik wypoczynkowy gra najistotniejszą funkcję. Z tej przyczyny zadbaj o wygodną kanapę, fotele oraz koniecznie mięciutki podusie. Dlatego że poduchy to szybki oraz niedrogi sposób na dodanie naszemu salonowi przytulności. Wystarczy kilka rozłożyć na sofie, trzy ułożyć na fotelach a także na podłodze. Zobaczysz, w jaki sposób aranżacja salonu się odmieni. Styliści częstokroć podkreślają przytulny wystrój w salonie, stosując do aranżacji miękkie materiały oraz dywany. Przewieszają przykładowo przez oparcie fotela wełniany pled. Mały trik, zaś wiele zmienia. Naturalnie, koc nie służy tylko ozdoby, ale – jeśli zbędny – nie chowa się go w szafie. Dywan będzie kolejnym „ocieplaczem” aranżacji salonu. Im bardziej kosmaty, tym lepszy efekt. A jeżeli w mieszkaniu są uczuleniowcy? Modne drewniane okładziny na ściany też przegonią ziąb z aranżacji naszego pokoju dziennego.
stal

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com

W pokoju dziennym aranżacje świetlne będą na pewno nie do zbagatelizowania. Jeden żyrandol na stropie nie stworzy intymnego nastroju w pokoju dziennym. Przyda się także lampka w otoczeniu sofy.

Lampa do czytania musi mieć abażur otwarty. Ciemne abażury stworzą dyskretny, troszkę teatralny wystrój salonu. Te z białymi lampionami rozproszą światło a także rozjaśnią aranżację pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*