Budowa niedrogiego domu

Jednym z najistotniejszych kryteriów, jakim przeważnie kierujemy się w trakcie planowania budowy domu, są koszty. Perfekcją, do jakiego dąży dużo osób jest sytuacja, w której wydatki określone na budowę budynku nie przewyższą kosztów kupna mieszkanka.

izolacja przeciwwilgociowa schemat

Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: www.Projektoskop.pl
Debiutującym inwestorom często zdaje się, że głównym kryterium będzie wielkość powierzchni użytkowej domu. Jest w tym dużo prawdy, jednak rzeczywistość jest nieco bardziej zawiła. Rzecz jasna, im mniejszy dom, tym koszty są mniejsze, lecz jednocześnie trzeba kierować uwagę na to, że za budowę dwóch domów o podobnej powierzchni użytkowej możemy zapłacić bardzo rozmaite sumy.

Ten odnośnik do serwisu ogrodzenia producent kieruje do niesamowicie ciekawej witryny, która ma równie intrygujące dane na omawiany wątek.

Projekty domów energooszczędnych o prostej bryle okazują się sporo tańsze, aniżeli fantazyjne projekty domków. Dlatego pierwszą kwestią, na którą muszą zwracać uwagę inwestorzy, jest stopień skomplikowania bryły domku. Najbardziej tanim rozwiązaniem jest wybór projektu w formie prostokąta albo kwadratu, bez zbędnych detali architektonicznych. Obrys domu powinien posiadać jak najbardziej harmonijne kształty. Decydując się na taki typ projektu budynku, tym samym zapewnimy sobie bardziej ekonomiczną eksploatację budynku.

Dzisiaj coraz ogromniejszą wziętością cieszą się projekty budynków bez piwnic.

Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są koszty – zbudowanie piwnicy pod całkowitą powierzchnią mieszkalną domu może powiększyć cenę budowy o mniej więcej dwadzieścia procent. Tak samo będzie z garażem; kiedy zdecydujemy się na parkowanie wozu pod chmurką, wówczas zaoszczędzimy na budowie dodatkowego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*